Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaký byl letošní memoriál Tomáše Dymáka

15. 5. 2017

 

img_20170513_dym1.jpgIdeální jachtařské podmínky v sobotu a kvalitní startovní pole, tak lze stručně charakterizovat letošní Memoriál Tomáše Dymáka, který otevřel závodní sezónu na Seči.

Léta startovali sezónu na Seči vodní skauti, kteří se ve velkém množství sjížděli s jejich oplachtěnými plavidly na Seči vždy začátkem měsíce května. Letos nedorazili a tak sezónu o něco později odstartoval  Memoriál Tomáše Dymáka ( MTD ).

Na startu se v sobotu sešlo dvanáct lodí LT Pirát, dále pět lodí LT Finn a čtyři lodi Optimist. Celkový pocet doplnila ještě jedna Evropa a jeden Laser. Celkem tedy dvacet tři lodě. K tomu bylo krásné polojasné teplé počasí a vál SZ vírt v průměru kolem 4-5ti m/s s  občasnými nárazy až do 7 m/s. Vítr jak již je pro Seč typické pulzoval kolem základního směru zhruba v rozmezí +15, -15 stupnů. Za těchto podmínek se snadno v sobotu odjely čtyři rozjížďky, což bylo dobře, protože v neděli už nefoukalo. Tak se průběžné pořadí ze soboty večer už neměnilo a to mne trochu zaskočilo, protože další moje informace už jsou neúplné. Proto jen krátce co si ze soboty pamatuji, ostatně úplné výsledky se jistě již brzy objeví na www.sailing.cz

image_dym2.jpgV LT Pirát zvítězili podle očekávání Josef a Dalibor Siví, LT Optimist se stala kompletně kořistí rodiny Dymáků. První Matyáš, druhý Vojtěch, třetí Jonáš. Ve třídě Finn zvítězil těsně Karel Čajčík před Zdeňkem Komárkem a Vojtou Nalezencem.

Tolik krátce o letošním MTD.