Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jarní závod 2018

21. 5. 2018

img_20180519_vau1.jpgPohárovému závodu LT Vaurien zpočátku nepřál vítr a tak první rozjížďka se odjela až v sobotu navečer, kdy přece jen začal foukat mírný SV vítr. Ke cti hlavnímu rozhodčímu je třeba řící, že nezaváhal a odvelel závodníky do přední části jezera, kde byl vítr podstatně kvalitnější (při daném směru) než v části, kde se obvykle závody jezdí.

19052018vau3.jpg

Do neděle vítr ještě trochu zesílil a stočil se ještě více k východu, takže hned po ránu bylo jasné, že i zbytek závodu se odjede v přední části jezera a to za značného zájmu mnoha turistů, kteří asi ani netušili, že sledují pohárový závod.

19052018vau4.jpg

 

Ve třídě Vaurien se nakonec odjelo šest rozjížděk, v ostatních třídách tj RS feva a Optimist rozjížděk pět. Dvě posledně zmíněné třídy měly nejen podstatně nížší koeficient, ale i početní zastoupení ve startovním poli. V LT Vaurien startovalo celkem jedenáct posádek v LT RS feva tři posádky a Optimisté byli dva. Vítězem pohárového závodu LT Vaurien se stala již téměř tradičně posádka Kubík, Kubíková i když v sobotu v první rozjížďce to vypadalo, že to bude letos napínavější, ale později a v nedělí to byla jednoznačná záležitost pozdějších vítězů. 

19052018vau2.jpgPodrobné výsledky všech tříd jsou již teď na www.sailing.cz

T.