Jdi na obsah Jdi na menu
 


Poprve v tomto roce na vodě a členské schůzi

8. 4. 2018

 

imvoda2.jpg

Počasí přímo vyzývalo na vodu a první se tam objevil jeden surfař a po něm dva kluci s kity. Mně trochu trvalo po zimě připravit loď na vodu, ale společně s kluky z klubu na dvou lodích třídy 29er jsme po obědě vyjeli taky. Nutno říci, že vítr nebyl zas až tak úžasný, dost pulzoval jak co do síly, tak směru a voda teploty 6 stupňů Celsia, taky zrovna nelákala ke koupání. Ale na poprvé docela dobrý.

Večerní program schůze byl klasický, zpráva o činnosti klubu za uplynulý rok, přehled výsledků sportovní činnosti v uplynulé sezóně, zpráva o hospodaření klubu za rok 2017, informace o činnosti HZS, plán a informace připravovaných akcích pro rok 2018. Vyslechl jsem to pozorně. Nicméně bylo mi trochu smutno z toho, kolik usílí a času se musí věnovat různým přidruženým činnostem jako je třeba sezonní  prodej nanuků, EET atd. To vše aby se sehnaly prostředky na provoz klubu a přitom  se taky trochu dal provozovat jachting. To není  kritika činnosti klubu, prostě v této době  to asi jinak nejde a jak známo "o peníze jde vždy až v první řadě".

Tím, že už dost pamatuji, se  mi zdá, že dřív to přece jen bylo mnohem víc o lidech od vody, lodích a plachtách, ale možná, že je to jen můj vzpomínkový optimismus wink.

To mi tak táhlo hlavou cestou domů ze schůze kolem pořád stejně krásného jezera.

imvoda3.jpg

T.