Jdi na obsah Jdi na menu
 


Poslední závod sezóny Modrá vlajka Seče

21. 8. 2017

 

mvstart.jpgModrá vlajka je závod s nejvyšším koeficientem a nejbohatším společenským programem, což také přispívá k její popularitě a návštěvnosti. Letos se zde sešlo třicet devět lodí šesti lodních tříd. Bohužel větrné podmínky nebyly nejlepší, takže podstatná část závodu se opět jako v případě předchozího závodu odjela v zadní části jezera na okruhu, jehož délka nepřesáhla 1500m. Na startu se sešlo devět lodí třídy Optimist, osm lodí třídy Pirát, osm lodí třídy Finn, sedm lodí třídy Laser, šest lodí třídy Evropa a jedna loď třídy FireBall.

Protože závod se jede současně jako krajský přebor a dále jedna z rozjížděk se jede kolem ostrůvku jako závod o nejrychlejší loď, je výsledků a vyhlášených hodně a proto se omezím jen na stručné uvedení vítězů jednotlivých tříd a nejrychlejší lodě. Ostatně podrobné výsledky budou brzy na www.sailing.cz. Protože jsem sám závod nejel nebudu ani nikterak závod hodnotit, pouze ho doplním několika obrázky, které mi poskytl Vašek Brabec.

Teď již k vítězům jednotlivých tříd. Ve třídě Optimist zvítězila Kristýna Šebková, ve třídě Pirát posádka Jiří Dymák, Tereza Dymáková, třídu Finn vyhrál Jan Smutek, ve třídě Laser zvítězil Štěpán Novotný a ve třídě Evropa Veronika Hodačová. FireBall byl jediný jeho posádka byla  Jiří Šindýlek a Jan Piskáček. Nejrychlejší lodí byl Finn vedený Janem Smutkem.

Ted ještě zbývají cca dva týdny a bude se snižovat hladina v jezeře, což bude definitivní tečka za sezónou sad.

Výše zmíněné fotky najdete zde

T.