Jdi na obsah Jdi na menu
 


Setkání Finnařů

9. 7. 2017

Několik slov úvodem k letošnímu setkání. Jak již bylo uvedeno v perexu "Setkání" nejsou "závody" a každý kdo příjede se nikde neregistruje, neplatí žádné zápisné a vůbec celou dobu (nejen na vodě) dělá vše jako v normálním životě na vlastní zodpovědnost a riziko. Hladinová záchranná služba není organizována. Jde skutečně pouze o to, sejít se po roce a zkontroloval si vzájemně jak pomalu chátráme, asi jako při setkání po maturitě nebo tak něco.

Setkání může být jak na vodě tak na souši a je na každém, zda zvolí obě formy, či zda si vybere pouze tu, která mu bude bližší. Ta vodní se předpokládá asi kolem jedenácté na jezeře před kotvištěm obou zdejších jachtklubů. Ta suchá část bude vrcholit odpoledne od 17.30 u Ondry na Hájence, kde se tež vylosuje pořadí v jakém se účastnici na Hájence umístili. Každý se pak může po zásluze za vlastní prostředky odměnit z Ondrova jídelního lístku a největším oceněním jistě bude gratulace ostatních k dosaženému výsledku.

V dalším využiji obvyklé jachtařské terminologie, náležitě modifikované pro setkání. Na vodě se uskuteční rozjížďky, při kterých se domluvíme kam pojedeme a pak se rozjedeme, abychom se zase po čase sešli v cíli tj. v místě, ze kterého jsme se rozjeli. Bude-li chtět jet někdo někam jinám, nikdo mu v tom nebude bránit. Pořadí v cíli se stejně nebude evidovat. Pro plavbu během setkání platí všechna platná zakonná ustanovení a plavební předpisy. Nicméně vytváření kolizních situací a poukazování při tom na výše zmíněné předpisy je pokládáno za neomluvitelnou  nezdvořilost a hrubé výrazy jako: "Co to děláš bejku!?" nebo "levooo!!!" případně "místooo!!!" jsou naprosto neakceptovatelné. Ty nechť ať si každý laskavě nechá na regulérní závody vypsané v CTL!!! Na "Setkání" jsou doporučovanou formou např. výroky: " Jeďte prosím pane kolego, je mi ctí, že jsem se Vám mohl uhnout" nebo "prosím dostal jsem se do komplikované situce a potřeboval bych Vaší laskavou pomoc k jejímu vyřešení" apod. Nemusím snad připomínat, že poděkování po té je samozřejmostí stejně jako pomoc kolegovi při případných nesnázích.

Na závěr: Každý jede za sebe a pokud usoudí, že některou část setkání nechce nebo nebude absolvovat, je to plně na jeho úvaze. Případné škody, které způsobí, nebo zdravotní újma jde jen a jen za ním, úplně stejně jako když si vyjede o víkendu jen tak pro radost a stane se něco nemilého. V případě nepříznivých povětrnostních podmínek se realizuje pouze část na Hájence

To jsem zvědav, kolik se nás letos sejde wink.

T.