Souhrnou zprávu z jachtařského jara poslala Jana - aktualizováno

11. 5. 2018

Ahoj Tomáši,

posílám poslední čerstvé zprávy z jarních závodů:

LT 29er má za sebou od jara 2 soustředění jedno v Zadaru (https://www.youtube.com/watch?v=fRdX1C68WuA&feature=youtu.be) a jedno na Lago di Garda včetně účasti na závodech v italském klubu v Arcu (https://www.czech29er.cz/l/easter-regatta-na-lago-di-garda/
 První pohárový závod se odjel 21.-22.4. v Lipně nad Vltavou.   Jára a Petr měli trochu smůlu poslední rozjížďkou přišli o první místo, tedy na shodu bodů skončili celkově na druhém místě.
Druhý závod se jel o prodlouženém víkendu 5.-7.5. v Černé v Pošumaví. Týden před tím měla LT 29er soustředění určené hlavně pro začínající posádky.
A tentokrát už se kluci nenechali předjet a skončili na prvním místě.
Za YC Pardubice máme v této lodní třídě už zástupce ve dvou posádkách, přidal se Jáchym Kubů, který letos začíná na 29eru s Jirkou Smrčkou z ČYKu skončili sice poslední, ale  sbírají zkušenosti a na 29eru se jim líbí.

Nelení ani další členové klubu:
Bára Košťálová má za sebou soustředění na Mallorce, účast ma ME Laser Radial na Balatonu a MČR Laser Radial na Nových Mlýnech. Na Mlýnech byli i závodníci na LT Evropa - David Lejhanec, Adam Plodek a Veronika Hodačová.

V lodní třídě RS Feva má YC Pardubice další šikovné mladé jachtaře. Posádka Lucka Košatová (ČYK) a Eliška Richterová (YC Pardubice) skončila na pohárovém závodě v Černé v Pošumaví na 2. místě v celkovém pořadí a zvítězily v dívkách.

I druhá smíšená posádka Lukáš Košata (ČYK) a Honzík Richter (YC Pardubice) si vedla dobře, skončila na 7. místě a na 11. byl Štěpán Veselý (YC Pardubice) společně se s Kubou Václavíkem z Mácháče. A aby výčet byl úplný zástupce jsme měli i v LT RS500 Elenu Veselou.

Tak sice nejsou moc vidět na Seči, ale jinde nás vidět je :-).

Přikládám i fotky.

měj se hezky

Jana Košťálová.

Pozn. redakce: Jana se zaměřila především na úspěchy mladých jachtařů YC Pardubice. Domnívám se, že v této souvislosti, by ale bylo vhodné připomenout skvělé výsledky, které v kategorii dospělých dosahuje v LT Finn Martin Jozíf. Naposledy např. koncem dubna na Novomlýnských nadržích, kde v mezinárodní konkurenci 34 lodí obsadil v regatě s koeficientem 8 krásné šesté místo viz M.B.Keramika - Palavská regata