Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stručná rekapitulace letošního "Štítu"

14. 8. 2017

Na startu se sešly čtyři LT. V LT Finn osm lodí, v LT RS Feva tři lodě stejně jako v LT Evropa. Nejpočetněji byla zastoupena LT Optimist deset lodí. Celkem se na startu sešlo dvacet čtyři lodě.

smp2.jpgPočasí v sobotu ráno příliš na vodu netáhlo. Bylo poměrně chladno, ale to se během dne zlepšilo. Trochu problém byl opět s větrem. Foukal dost nepravidelný Z vítr asi 5m/s s nárazy až asi do 8m/s. Při tomto směru větru nebylo snadné pro pořadatele postavit rozumnou trať protože směr větru byl kolmý k ose jezera, kde se obvykle závody jezdí. Proto se celý závod odjel v zadní části jezera, kde byla postavena trať, která nejlépe vyhovovala tomu, co se od okruhové závodní trati ocekává. I tak to ale nebyla velká sláva a snad největší požitek ze závodu měli diváci na břehu, kterým před očima na poměrně malé vzdálenosti defilovalo 24 lodí. Pro kormidelníky lodí už to tak pěkné nebylo a bylo potřeba značné pozornosti, aby se předešlo nějaké kolizi. Navíc dráha závodu procházela startovní čarou, takže se tam často potkávaly zavodící lodě s právě strartujícími. Bohužel ale za daného směru větru nebylo na vybranou. Za těchto podmínek se v sobotu odjely čtyři rozjížďky.

smp3.jpgV neděli už bohužel nefoukalo, takže nakonec zůstalo jen u těch sobotních čtyřech rozjížděk.

smp4.jpgVýsledky najdete www.sailing.cz, takže jen pro úplnost uvádím pouze vítěze jednotlivých tříd a tedy i nové majitele putovních štítů města Pardubic. Ve třídě Optimist zvítězil Matěj Kučera, ve třídě RS Feva posádka Košťál, Veselý, ve třídě Evropa Pavel Lejhanec (na úvodním obrázku) a ve třídě Finn Petr Hýža (na obrázku dole).

smp5.jpgZa obrázky pak děkuji panu Vaškovi Brabcovi.

T.