Jdi na obsah Jdi na menu
 


Úspěšná sezona pro mladé z YC Pardubice

1. 10. 2018

 

mrdorost2.jpg

 

Na Nechranicích se o prodlouženém víkendu 28.-30.9. konala Mistrovství ČR pro lodní třídy 29er, Laser Standard, Laser 4.7 a Evropa. 
Nejpočetněji byl Yachtclub Pardubice zastoupen závodníky v lodní třídě 29er, kde o obhajobu titulů mistrů ČR bojovala posádka Jára Čermák a Petr Košťál, dále zde závodil Jáchym Kubů s Jirkou Smrčkou (ČYK) a z důvodu nemoci kosatnice narychlo nastoupila i Bára Košťálová v posádce s Barborou Pavlíkovou (CERE). 
Účastnilo se rekordních 13 lodí, závodilo se ale jen v pátek, kdy závodníci lodní třídy 29er odjeli 5 rozjížděk v postupně sílícím větru. V sobotu a neděli již počasí závodům nepřálo a z důvodu absence větru pak páteční výsledky byly výsledky konečnými. 
Járovi Čermákovi a Petrovi Košťálovi se obhajoba podařila a získali opět 1. místo a titul mistrů ČR. Zároveň byl tento závod posledním závodem pohárové série i zde se tato posádka umístila na 1. místě a stala se vítězem poháru ČR. 
Bližší informace o průběhu závodu od trenéra Davida Křížka k nalezení na stránkách LT 29er.
 
 
V Lodní třídě Evropa zastupovat klub David Lejhanec a Veronika Hodačová, z důvodu nemoci bohužel chyběl Adam Plodek.
 
Celkové výsledky na stránkách ČSJ: 
Yachtclub Pardubice tak končí velmi úspěšnou sezónu, neboť ve dvou mládežnických lodních třídách 29er a RS Feva má mistry resp. mistryni ČR. 
mrdorost1.jpg