Jdi na obsah Jdi na menu
 


Závěr sezony a MR na Lipně

6. 9. 2018
Na konci prázdnin v termínu od 30.8.-2.9.2018 se po přesunu z Mlýnů z důvodu nedostatku vody v Černé v Pošumaví pořádala mistrovství lodních tříd RS Feva a RS 500 spolu s pohárovými závody lodních tříd Laser Radial a Evropa. 
Velký úspěch slavily kombinované posádky Lucie Košatová (ČYK) na kormidle a Eliška Richterová (Yachtclub Pardubice) na kosatce, děvčata jsou mistryně České republiky a pozadu nezůstala ani druhá kombinovaná posádka Lukáš Košata (ČYK) a Honzík Richter (Yachtclub Pardubice), která skončila na druhém místě, ale na shodu bodů s místem prvním, rozhodla poslední rozjížďka. 
V závodu si nevedli špatně ani další závodníci, Anna Košťálová (Yachtclub Pardubice) spolu s Vojtou Cibulkou (JK Plzeň) poprvé společně na RS Fevě skončili na 13. místě a Štěpán Veselý s Terezou Kolářovou (YC Pardubice) na 18. místě z celkového počtu 27 lodí. Yachtclub Pardubice tak pokračuje v tradici výborných výsledků v lodní třídě RS Feva. 
Na stupních vítězů jsme měli zástupce i v lodní třídě Laser Radial, Bára Košťálová (YC Pardubice) skončila v pohárovém závodě na 3. místě. 
 
Pozn. redakce: V téže době se na Lipně jelo i MČR v LT Finn a za YC Pardubice byl Martin Jozíf jedenáctý, Jirka Kmoníček dvacátý šestý a Jacob Ferwerda uzavřel závodní pole třiceti šesti lodí.
 

mc--r-1.jpg