Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpráva ze "Setkání 2017"

16. 7. 2017

 

_dsc2214-sec_170715-web.jpgJeště večer před setkáním nebyla předpověď počasí moc optimistická a ráno to nebylo o moc lepší. Výrazně se ochladilo, bylo zataženo, jediné co bylo příznivé, byl SZ celkem rozumný vítr v nárazech tak maximálně do 9m/s. Původní předpověď asi s týdenním předstihem uváděla až asi 14m/s a to by v tom chladu nebylo nic moc. Program by se pak asi redukoval pouze na závěrečnou rozjížďku v penzionu Hájenka. Takhle se ale již před jedenáctou hodinou objevily první lodě a  přesně v jedenáct se nás již devet vypravilo směrem k ostrovu. Ná zpáteční cestě se přípojil ještě Míra Mareš a tím se uzavřel celkový počet lodí na čísle deset. Během dopoledne vykouklo i sluníčko, takže se zdálo, že se vše obrací k lepšímu a většina kormidelníků se vysvlékla z neoprenů a sucháčů, aby se pak v zápětí opět zatáhlo a začalo pršet. Přesto jsme se celkem čtyřikrát rozjeli po jezeře, ale v poslední dálkové plavbě již nás ubylo jen na šest lodí a ty pak nakonec déšť taky vyhnal na břeh. Závěr byl tradičně na Hájence, kde už lodě nebyly, ale i tak účast byla značná wink.

Nějaké fotky jsou v galerii. Jinak dle reakce účastníků šlo soudit, že se jim setkání asi libilo, o čem svědčí počet lodí a účastníků s doprovodem. V porovnání například s nedávným pohárovým závodem veteránů na Dářku, kde bylo patnáct přihlášených a reálně pouze třináct startujících je to dost.

Škoda jen, že o tuto akcí nejeví zájem některý z klubu se sídlem na Seči, protože by jistě šlo mnohé vylepšit a přitáhnout možná i více startujících. Nakonec by to možná mohl být i podnět k zamyšlení pro vyšší činovníky ČSJ, zda cesta, kterou se vydali a kdy je třeba platit čím dál vyšší startovné a více úřadovat, je ta pravá sad.