Jdi na obsah Jdi na menu
 


Šedesátý ročník Modré vlajky Seče - další fotky

23. 8. 2015

 

img_mvs_kl.jpgV sobotu už to vypadalo, že při šedesátém ročníku Modré vlajky Seče bude dominovat společenský program nad sportovním. Důvodem byl fakt, že v sobotu foukal pouze slabý V vítr, při kterém i jen postavit na Seči rozumnou trať je problém, ale naštěstí v neděli už to bylo jinak.

Ale popořádku. Na Modrou vlajku se sešlo 37 lodí sedmi lodních tříd, což byla výrazně nejvyšší účast při závodech v letošní sezóně. Jak už jsem uvedl, v sobotu se pro nepřízeň počasí odjely horko-těžko dvě rozjížďky. O to víc času zbylo na doprovodný program jako bylo křtění lodí na předchozím obrázku a start horkovzdušných balonů (viz níže)

img_mvs_b.jpgDále večerní program pokračoval u táborového ohně za doprovodu country kapely.

V neděli už ale v deset hodin byla většina lodí na vodě. Foukal čerstvý převážně J vítr, který během dne dále sílil a v nárazech dosahoval až 10m/s.

img_mvs_o2.jpgCelkem snadno se pak odjely další tři sportovně hodnotné rozjížďky, včetně tradiční rozjížďky kolem ostrova. A jak to dopadlo je vidět z dále následujících výsledků:

Třída Finn:

img_mvs_f.jpgTřída Laser:

img_mvs_l.jpgTřída Pirát:

img_mvs_p.jpgTřída Optimist:

img_mvs_optimist.jpg

Třída Evropa:

img_mvs_e.jpgTřída RS Feva:

img_mvs_rs.jpgTřída Fire Ball:

img_mvs_fb.jpgZávěrem je potřeba ještě říci, že nejrychlejší lodí Modré vlaky byl Laser vedený Michalem Steinerem a vůbec, že jubilejní šedesátý ročník Modré vlajky snad ani nemohl proběhnout lépe. Za to patří dík řediteli závodu, rozhodčím, záchranné službě a vůbec všem, kteří se na přípravě a zajištění závodu podíleli.

Konečně se mi podařilo vložit galerii s pár fotkami z minulého týdne. Za fotky děkuji pánům Mlejnkovi a Brabcovi.

viz http://www.yachtsec.estranky.cz/fotoalbum/zavody-a-setkani/modra-vlajka-2015/

TP.

 
 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA