4. 10. 2015

mlyny151.jpgAhoj Tomáši,

protože chyběla fotodokumentace tak se trochu opozdilo informování o dalších akcích v lodní třídě RS Feva, pokusím se vše napravit. :-)

Koncem prázdnin se uskutečnilo soustředění RS Feva na Lipně, přikládám odkaz na video z dronu, který zpracoval Honza Richter.

18 - 20.9. se konal poslední závod série EuroCup RS Feva 2015 v Muiderzand v Holandsku.  Po úspěchu na ME v Itálii (7. místo z 80 lodí), na CrownCup v Černé v Pošumaví (3. místo z 34 lodí) byli Jára Čermák a Petr Košťál průběžně na 2. místě a nezbývalo, než se vypravit do Holandska na třetí závod EuroCupu a pokusit se o co nejlepší výsledek. Z České republiky se účastnily 3 posádky, podporu zajistil Adam Plhoň jako trenér a pomohlo i YC Pardubice, které zapůjčilo motorový člun. Kluky zase provázely technické problémy (při jedné rozjížďce museli opravovat kosatku a bez podpory na vodě by to asi tak rychle nezvládli) a  dojeli v závodě na 4. místě. Posádka Kuba a Terka Dobrých z Plzně  byla  dokonce na 2. místě.
10 CZE Petr Tupy Dan Viscor 43 13 123 179

Konec sezóny pak vyvrcholil o prodlouženém víkendu na Novomlýnských nádržích, kde se na vodě sešlo přibližně 200 lodí z různých lodních tříd. RS Feva zde měla poslední pohárový závod a konalo se tu i MČR Evropa, Laser Standard a 4,7, Fireball, Cadet. YC Pardubice měl zástupce ve třech lodních třídách (Laser 4,7 - Bára Košťálová, Elen Veselá, Evropa - David Lejhanec, Veronika Hodačová). V lodní třídě RS Feva klub zastupovaly 3 posádky Jára Čermák a Petr Košťál, Pavel Havelka a Honzík Rychter, Štěpán Veselý a Eliška Richterová.
Pro Járu a Petra po těsném souboji s Kubou a Terkou Dobrých v celém poháru to byla poslední možnost obhájit loňské vítězství.
Opět situaci komplikovaly technické problémy, ale za pomoci Jirky Lejhance a podpůrného týmu YC se vše podařilo opravit. Kvůli technickým problémů se vše rozhodlo až poslední den v předposlední rozjížďce. Jára a Petr skončili celkově v závodě na prvním místě před Kubou a Terkou Dobrých a získali tím i pohár za rok 2015.
Nebyl to ale jediný pohár, který putoval do Pardubic. V kategorii do 13. let 1. místo v pohárové soutěži za rok 2015 obsadili Jáchym a Jonáš Kubů.

A co čeká Feváky příští rok? Všichni už se těší na neopakovatelnou příležitost účastnit se vrcholného závodu u nás doma - Mistrovství Evropy RS Feva 2016 bude v České republice 13.-16.5.2016 v Černé v Pošumaví. Tady je pozvánka.